Ik lees over een wereldfenomeen in Amerika: daar kruist een kanaal met een rivier!!!! Via een duiker wordt een afwateringskanaal onder een rivier doorgeleid; komt dat zien, komt dat zien.
Van dat soort punten, kruispunten tussen waterwegen, zowel gelijkvloers als ongelijkvloers, liggen er in Nederland tientallen: ongelijkvloers met duikers of aquaducten of gelijkvloers met stuwen.
Hier mijn eerste stukje over waterkruisingen, eerst maar eens over die wereldfenomenen.
Sprak gisteravond met een oudvisserman over al de veranderingen door de aanleg van de afsluitdijk. Ze gaan een sluis verbreden. Laat de auto,s mooi door een aquaduct rijden vond hij . En gewoon een groot gat in de dijk. Kost minder waarschijnlijk. En het water weer zout hier en getijdenverschil.
LikeGeliked door 1 persoon
stuur je idee op naar Rijkswaterstaat…
LikeLike
In Frankrijk liggen er ook een stuk of wat . Om bochten van rivieren af te snijden en het kanaal beter bevaarbaar te houden, de waterstand , door sluizen. Het is een heel rare ervaring als je door en bakje water vaart met aan weerskanten nauwelijks ruimte en er naast kunt lopen .Om dan naar beneden ,de diepte in te kijken en daar een rivier te zien .
LikeGeliked door 1 persoon
Super lijkt me dat. In de Ardennen ligt ook van alles moois, vooral bijzondere bootliften en scheepstakels. In Nederland hebben we daarvoor blijkbaar toch te weinig hoogteverschil.
LikeLike